Výběr surového tabáku u Mac Baren

Mac Baren – Výběr surového tabáku

V našem skladišti surového tabáku máme dost tabáku k produkci na dva roky. Skladiště obsahuje mnoho druhů a typů tabáku. Hotová tabáková směs obsahuje více jak 35 různých druhů surového tabáku. Když nám dojde zásoba tabáku se specifickými vlastnostmi, můžeme najít tabák z našeho širokého výběru ve skladu, který můžeme použít místo chybějícího druhu.

Kontrola a hledání dobrého surového tabáku je umění, které vyžaduje mnoho zkušeností. A není to práce, kterou se můžete naučit studováním teorie; je to záležitost praktických zkušeností a schopnosti odlišit jemné nuance a rozdíly v chutích.

Každá tabáková směs má svůj vlastní recept, od výběru surového tabáku po speciální metody výroby. Každý faktor má velký vliv na konečnou směs a na chuťový zážitek. Základní složkou receptu je mix různých druhů surového tabáku.

Tabák určený do základního mixu – například sedm druhů virginského tabáku – se sbírá v jedné várce. Po procesu výroby se tato celá várka stane mixem, který se může použít v různých dýmkových tabácích, nebo může být naporcován a zabalen jako hotová směs Mac Baren.