XX. celorepublikový sraz pipE-clubu Dýmka.net 2023

Uplynul první zářijový víkend, což je už několik let jour fixe celorepublikového srazu pipE-clubu Dýmka.net. Letos se tato událost uskutečnila již po dvacáté.

Po třetí se náš sraz konal uprostřed lesa, na břehu řeky Lužnice v nádherném prostředí Pionýráku Bartoň.

Díky nepřízni osudu, zásahy vyšší moci nebo zaměstnavatelů se nás letos sešlo řekněme pomálu, nicméně lehce přes 30 přátel chladného dýmu se nás nakonec sjelo a patřičně jsme si to užili. Jídla a pití bylo bylo dosti a ve standardně vynikající kvalitě. Obdivovali jsme nové dýmky, koštovali nové i archivní tabáky a mluvili o všem možném i nemožném.

Jak velí tradice, v sobotu večer probíhala dobročinná aukce na Anežku.

Jestliže loni byl cíl, aukce dotáhnout sumu vybraných prostředků na krásných 1 000 000, letos se podařilo vydražit pěkných a kulatých 60 000, čímž se suma našich příspěvků Anežce přehoupla přes krásných 1 100 000 Kč. Všem dárcům cen i dražitelům patří vřelý dík.

Letos svými výtvory přispěli dva mladí a nadějní dýmkotvůrci.

Výbornou náladu a atmosféru srazu přijeli umocnit také klienti a zaměstnanci Domova sv. Anežky, respektive jejich hudební těleso, nesoucí název Živelné pohroma.

Koncert uzavřel, téměř punkrockovým vystoupením, ředitel Domova sv. Anežky, pan Běťák.

Ohromné díky všem organizátorům, personálu Pionýráku a účastníkům za skvělou, přátelskou atmosféru a příští rok se těšíme na shledanou u Anežky v Týně nad Vltavou.