XXV. Grand Prix Brno

Další víkend je za námi a díky našim přátelům z PC Brno mám možnost podat Tobě, milý návštěvníku, zprávu o zdařilé Grand Prix Brno 2023.

Soutěž se opět konala v Hustopečích u Brna v prostorách hotelu Rustikal.

Jelikož podnik nabízí dobrý výběr pokrmů stalo se, že než jsme vybrali čím se nasytit a pojedli, byl nejvyšší čas se přivítat s pořadateli,

zaregistrovat a očíhnout krásné ceny. Krom dýmky od majstra Pohludky pro vítěze bylo v cenách také převeliké množství dalších dýmek různé provenience, které přátelé z PC Brno do soutěže věnovali

Nestačil jsme ani do půlky vykouřit kotlík nabídnutého

a bylo třeba se již připravit na začátek soutěže.

Soutěžilo se z oficiální soutěžky Svinelli 101 s tabákem Davidoff Scottish Mixture, který laskavě sponzoroval jeho dovozce, společnost TTI.

Těžko říci, jak a proč, ale navzdory věhlasu a bohaté historii soutěže, nebylo letos startovní pole nikterak rozsáhlé 🙁 Zapálilo všech 39 soutěžících. První vlna dokoouřivších začala se zpožděním po 40 minutě a další po cca. Hodině.

Vítězství pro pořádající klub po několikáté obhájil Vítězslav Dudák s nádherným časem 2:03:21

Velkou radostí byla účast zahraničních borců z Nitry, Bratislavy, Vídně a Sofie, kteří vytvořili Tým Internacionalistů.

Z leva: L. Farago, PC Vienna; M.Koža, PC Nitra; K.Grigorov; Bulgarian PC; L. Zupko, PC Bratislava

Naše výprava se po večeři musela vydat na zpáteční cestu, nicméně program pak pokračoval dál návštěvou sklípku a ochutnávkou plodů žírné Moravy.

Last but no least se sluší poděkovat pořadatelům za skvělou přípravu a průběh letošní GP Brno, členům PC Brno a všem sponzorům za pěkné ceny jakož i všem závodníkům za účast a skvělou atmosféru. Díky také Ludovi Zupkovi za poskytnutí fotografií.

Brzy na viděnou.