29. Podzimní kouření v Šumperku

Každý, kdo chce uspořádat v dnešní době soutěž v pomalém kouření dýmky musí nejprve vyřešit základní Nerudovo dilema „Kam s ním?“. Přátelé z PC 5 Ruda nad Moravou si letos už po devětadvacáté s touto překážkou poradili, našli příjemnou hospůdku a její koordináty rozeslali v pozvánkách.

Ač nám mapy polohu hospůdky odlesa ukazovaly s naprostou přesností, tak skutečnost, že se tato nachází ukrytá ve vnitrobloku způsobila, že velitel výpravy hledal přístupovou cestu drahnou dobu připomínaje spíše zmateného ruského partyzána v Berlíně než protřelého světoběžníka :D.
Nakonec nás zachránila skupina místních dýmkařů v jejichž stopách jsme nakonec na místo dorazili i my.

Ohledně místa konání nutno podotknout, že bylo vybráno velmi dobře. Prostředí bylo velmi příjemné, personál přívětivý, pozorný a rychlý, jídelák bohatý a krmě dobrá. Pivo prý také stálo za to. Mě zase potěšila vynikající káva z jakési místní pražírny

Hospůdka se pomalu začala plnit známými tvářemi, vůně jídla a pití se mísila s vůněmi nejrozmanitějších doutníků a tabáků. Nakonec se nás sešlo rekordních 38 závodníků.
Na fotkách níže jsou ceny, věnované členy PC 5 Ruda nad Moravou a ostatními sponzory. Dále dvojice rozhodčích, kteří dohlíželi nad regulérností soutěže.

Ve tři hodiny zahájil oficiální část programu prezident PC 5 Ruda nad Moravou, Milan Horký, který nás všechny mile přivítal. Pak nám představil knihu „Příběhy se sanitkou“ jejímž autorem je spoludýmkař a člen PC 5 Ruda nad Moravou, František Osladil. Kniha pak byla slavnostně pokřtěna rukou záchranářů.

Jak říká nejen zkušenost, ale i staré čínské přísloví, které vymyslel Jakub Rolčík, „Když máš kamarády, nepotřebuješ nepřátele!“. Autor knihy byl lstivě vyzván, aby přečetl krátký úryvek ze svého díla. To vše jen proto, aby mohl být po necelé minutě četby přerušen svými klubovými kolegy převlečenými za zřízence dušeléčebného zařízení 😀 Ti nic netušícímu Františkovi ztropili škandál, že přetáhl vycházku a že jej už několik hodin hledají po všech hostincích a bytech šumperských vdov. 😀 Nakonec nebohého spisovatele strčili do kazajky a odnesli i se židlí ze sálu.
Jak říkal starý Havlíček Borovský: „Poctivému, hrozí hlad, zloději zas šibenice. Český literát má trablů více…“.

Po návratu všech účastníků této povedené taškařice se zasedlo ke stolům a byla zahájena soutěž. Soutěžilo se s dýmkou vlastní volby a tabákem Da Vinci od Dan Tobacco. Soutěž probíhala dobře a pohodově. Podle místních pravidel, byl vítězovi stopnut čas po pěti minutách po čase druhého v pořadí a tak si Lukáš Tingl z pipE-club Dýmka.net mohl v klidu dokouřit svůj osobní rekord v délce 2:14! Velká gratulace vítězi i všem účastníkům, neboť si letos všichni, kteří se kdy podzimního kouření účastnili své časy zlepšili.

Druhý, Lojza Pospíšil, Dýmal klub Nový Malín
Vítěz, Lukáš Tingl, Dýmka.net

Výsledkové listiny jednotlivců i družstev:

III. Jakub Rolčík, I. Lukáš Tingl, oba Dýmka.net a II. Lojza Pospíšil, Dýmal klub Nový Malín
Výtěžný tým, Dýmka.net
Lukáš Tingl, Jakub Rolčík, Libor Holý

Po vyhlášení výsledků pokračovala volná zábava za doprovodu country hudebníků, kteří to rozpálili opravdu fortelně.

Co Dodat? Obrovské díky přátelům z PC 5 Ruda nad Moravou za skvělou soutěž a atmosféru. Všem zúčastněným za přátelskou pohodu. Všem pevné zdraví, chladný dým a brzy na viděnou v Třebíči