Aprílové kouření v březnu 2024

Přiznám se, milý čtenáři, že dýmkařské soutěže mám rád. Přiznám se také, že některé mám ještě o něco raději, než jiné. K takovým rozhodně patří i bienále Aprílového kouření, pořádané přáteli z PC Janeba Mariánské Lázně.

Vlastně ani nevím, který z aspektů této soutěže za její oblibu, nejen tu mou, vlastně může. V konečném důsledku je vlastně jedno, zda je to místem, skvělou atmosférou, příjemnou obsluhou, vynikajícím jídlem, perfektní organizací, nebo něčím jiným, nebo kombinací všeho.

Cestu do Billyho Salónu na dnes již nepříliš divokém západě, konkrétně ve Františkových Lázních, nás původně plánovalo pět. Nicméně, oba řidiče a vlastníky dostavníků nám v poslední chvíli zákeřně knokautovalo stádo divokých moribundů. Tato rána osudu přiměla, nás přeživší, pře-plánovat cestu a shánět v pozdní po-půlnoční čas místa v kočáře taženém železným ořem.

Do Cowboy Billy´s Salonu jsme dorazili v pravé poledne. Po srdečném přivítání se s Janebáky i dalšími přítomnými, jsme svlažili rty pěnovým mokem, občerstvili dalekou cestou ochablá těla vydatnou a vynikající krmí a pak již nastal čas soutěžní.

Soutěžilo se s dýmkou vlastního výběru, s chutným tabákem Solani Aged Burley Flake, který věnoval všem dobře známý obchodník dýmkařským a doutníkovým zbožím. Soutěžilo se pohodově, férově a přiměřeně dlouho.

Po soutěži byly vyhlášeny výsledky (viz listina) a rozdány ceny (viz obrázek).

II: Martin Štěpánek, SKD Havlíčkův Brod
I: Petr Brtek, PC 70 Poděbrady
III. Jan Vodička, 1. DKKM ČB

Následoval opulentní a chuťově bombastický raut s vybranými pokrmy mexické kuchyně. Obrazovou dokumentaci rautu váš pokorný sluha, z důvodu nadměrné konzumace, pořídit nestihl.

Co ještě dodat? Ach ano, to nejlepší nakonec! Velkou radost všem přítomným udělal svou účastí mistr řemesla kovářského i dýmkařského, Přemek Omrt.

Takže, díky vám, milí Janebáci za organizaci, díky majiteli i personálu Billyho Salónu za dobré jídlo, pití i příjemnou obsluhu, díky vám, milí kamarádi za skvělou atmosféru a dobrou náladu.

S vámi všemi se těším na viděnou Pod Černou Věží v ČB, kde by chtěl žít každý 🙂 .