Doutník A. Turrent Triple Play Puros Maduro Robusto

Doutníky A. TurrentKdyž lidé říkají, že mají rádi doutníky Maduro, většinou tím myslí jen odstín jejich obalového listu. Ale s novým doutníkem Camacho Triple Maduro a novým A. Turrent Triple Play Puros Maduro tu najednou máme doutníky, které se skládají ze 100 % z tabáku Maduro, od obalového listu přes vázací list až po náplň.

Triple Play balený v krabicích černých jako noc s atraktivní stříbrnou etiketou jsou opravdu luxusními doutníky, které přímo lákají ke kouření. Tah je před zapálením čokoládový a trochu zemitý. Doutník se lehce zapaloval, i když tah byl potom až příliš volný. Uprostřed jsem si pak všiml několika malých jemných míst, která zřejmě mohla za volnější tah. Nicméně, kouření bylo snadné a postupně se během něj ztratil i předvídatelný čokoládový začátek. Peprné koření ve středním až plném těle, které se nakonec usadilo v oblasti středně plného těla.

První třetina byla zemitá a bohatá, pepř přitom pomalu ustoupil do pozadí. Čokoládová příchuť byla stále intenzivnější a postupně se z ní stala chuť mléčné čokolády. Potom mi to konečně docvaklo – nebyla to příchuť čokolády, byla to příchuť YooHoo! Ano, tento doutník má vzdálenou příchuť tohoto populárního čokoládového nápoje — jako rozpuštěný karamel. Vím, že to zní dost nepravděpodobně, ale věřte mi, když jsem byl mladší, měl jsem YooHoo hodně rád a příchuť tohoto doutníku ve mně tak probudila nostalgii i obrovské potěšení!

Po první třetině se zemitost doutníku začala měnit v dřevité tóny chutě. Čokoláda (nebo YooHoo) byla stále velmi patrná a doutník se tak stal celkově krémovějším, jak se postupně „usadil“. Jak jsem se dostával k polovině, začala najednou kořeněnost doutníku rychle ustupovat do pozadí a začala se místo ní objevovat jemná sladká chuť. Doutník se dá bezpochyby zařadit do oblasti středního těla s výraznými tabákovými příchutěmi, které jsou mistrně vyvážené a celkově tak tvoří krémově hladké aroma.

Podle Altadis je poměrně neobvyklé, aby se tabák San Andres Morron z Mexika, který produkuje tuto jedinečnou sladkou příchuť, použil jako obalový list. Zajisté jsem ještě nic takového nikdy v životě neochutnal. Když jsem byl zhruba v půlce, začala chuť čokolády pomalu ustupovat a postupně ji nahrazovala karamelová chuť, která zůstala sladká, zatímco zdůrazňovala komplexnost celého doutníku.

Jak jsem postupoval směrem ke středu doutníku, začalo se tělo vracet ke středně plnému a zemito-dřevnaté základy se nyní začaly měnit na koženou příchuť. V tomto bodě jsem už věděl, že tento doutník je něčím speciální. Má totiž svou komplexnost, která zaobalí vaše patro — není to tak tajemné jako u jiných doutníků. S tímto doutníkem vezmete do ruky dominantní, ale rozvíjející se chuť točící se okolo základů země, dřeva a kůže.

Toto jsou rozhodně prvotřídní kousky. Pokud jsi fanda Maduros, čokoládových doutníků (které nejsou aromatizované) nebo komplexních měnících se chutí, tak prostě musíš vyzkoušet doutníky A. Turrent Triple Play Puros Maduro.