Doutník Arturo Fuente Hemingway Signature Grand Corona

Doutníky Arturo Fuente na Etrafika.cz
Doutníky Arturo Fuente Hemingway Signature Grand Corona

Vzhled:  4_pul_hvezda
Barva krycího listu tmavě hnědá, Colorado Maduro. Povrch papírově matný, s jemným žilkováním. Doutník zdobí netradičně vykrojený prstýnek červené barvy se zlatým zdobením a bílým textem A. Fuente, Gran Reserva. Nechybí ani poznámka hand made.
Konstrukce doutníku: 5_hvezda
Tvar Figurado, délka 150mm, průměr 17mm. Krycí list z Kamerunského tabáku (Afrika). Vázací list pak, stejně jako náplň, tvoří tabák z Dominikánské republiky. Konstrukce perfektní, bez měkkých či příliš tvrdých míst. U doutníku tohoto tvaru někdo preferuje zapálení bez oříznutí, někdo naopak ořízne konec doutníku až u samé paty… Já sám zvolil zlatou střední cestu. Oříznutí pak bylo bezproblémové, stejně jako zapálení.
Tah: 5_hvezda
Příjemný, kladoucí ideální odpor
Kouř: 4_pul_hvezda
Středně hustý šedivý. Ve druhé třetině krásně houstne a dostává modrobílý nádech
Hoření: 3_pul_hvezda
Doutník prohoříval rovnoměrně bez jakýchkoliv komplikací. Jediné, co by se dalo vytknout je vyšší  rychlost hoření, které u konce způsobovalo teplejší kouř a lehké štípání na jazyku

Doutníky Arturo Fuente na Etrafika.cz
Doutníky Arturo Fuente Hemingway Signature Grand Corona

Chuť, aroma: 4_pul_hvezda
Od počátku měl doutník velmi komplexní chuťové vlastnosti, téměř v každém potáhnutí se objevil jiný podtón. Samotný začátek byl velmi jemný, hlavní složku tvořila nasládlá kombinace lískových oříšků s čokoládou. Už v první třetině se začíná objevovat slanější chuť čerstvě vydělané kůže, která graduje ve druhé třetině. Ta postupně odeznívá a v závěru se vrací do nasládlé kořeněné chuti.
Popel: 4_hvezda
Šedivý s tmavými proužky, místy se žlutým nádechem

Doutníky Arturo Fuente na Etrafika.cz
Doutníky Arturo Fuente Hemingway Signature Grand Corona

Celkové hodnoceni: 4_pul_hvezda
Doutník Arturo Fuente Hemingway, spadající do vyšší kategorie, by neměl chybět v humidoru náročného milovníka doutníků. Díky dlouhému zrání jde o velmi jemný doutník s komplexní chutí a perfektním tvarem, který určitě zaujme. Celkový čas kouření kolem padesáti minut, je třeba dát pozor na rychlost hoření. Obsah nikotinu vcelku nízký, umožňující si doutník bez jakéhokoliv problému vychutnat.