Doutník Flor de Copan Belicosos

Doutníky Flor de Copan BelicososVzhled:
Masivní doutník tloušťky 22mm, nazdobený vším možným co se na něj vejde. Kdo má, stejně jako já, rád takovéto břichouny, tak se bude nad jeho vzhledem blaženě olizovat. Cedrová dýha, do které je zabalený, jde po troše úsilí osvobodit od bílých nálepek a je možné ji použít k zapálení. Barva krycího listu je pak colorado claro a jeho vzhled ja hedvábně hladký a precizně navinutý. Buquete skrývá náznaky libečku.

Doutníky Flor de Copan Belicosos
Konstrukce doutníku:
Doutník pochází z Hondurasu, země, která je druhým největším výrobcem hand made doutníků hned po Dominikánské republice .  Krycí list je Conecticut z Ekvádoru, vázací list Cubanito z Hondurasu, náplň tvoří Honduraský a Nikaragujský list. Délka 151mm, tloušťka již zmiňovaných 22mm.

Doutníky Flor de Copan Belicosos

Tah:
Tah je až nepříjemně silný a má snahu se soustředit středem doutníku. Spálení jazyka se tak může stát příjemným bonusem pro SM pozitivní kuřáky.

Kouř:
Po prvních pár slabších centimetrech nabere hustota kouře na úžasné mohutnosti až krémovosti.

Doutníky Flor de Copan Belicosos
Hoření:
Zapálení doutníku je vzhledem k jeho tloušťce docela výzva a jen s oním dodávaným kouskem cedrové dýhy jsem si nevystačil. V průběhu kouření pak vyžaduje hodně pozornosti, neboť má silnou tendenci prohořívat prostředkem.
Chuť, aroma:
Zpočátku je chuť málo výrazná dřevitá, později ale krásně zjemní a odhalí nepřehlédnutelnou chuť kešu oříšků, která se drží až do konce. Jen úplně na konci se ještě připojí příjemná chuť oříškového mixu.
Popel:
Šedivý s impertinentní vlastností zanechávat nepořádek na stole. Není to až tak tragické, ale popel má tendenci se drolit a nedovoluje Vám výraznější gestikulaci.
Celkové hodnoceni:
Zajímavý doutník s chlapáckou konstrukcí, úžasnou chutí kešu oříšků a za příjemnou cenu. Jen je potřeba při kouření dodržovat určitý rytmus a péči, aby hořel po celém obvodu. Nikotinově je asi tak středně silný.