Jak je to s těmi panáky? Bratrušov Cup 2023

Soudě podle ohlasu na Xychtoknize vzbudila pravidla této tradiční soutěže s trochu netradičními pravidly velký zájem. Já sám jsem o ní léta slyšel, ale dosud se nenaskytla příležitost se jí zúčastnit.

Letos se to povedlo a musím říct, že jsem tomu velmi rád.

Pořadatelem soutěže je Dýmal Klub Nový Malín a místem konání byl Kulturní Dům v Bratrušově, respektive tamní restaurace.

Po přivítání rekordního počtu 30 soutěžících zblízka i zdaleka, vysvětlení pravidel a slavnostní ceremonii přijetí nového člena do řad Dýmal klubu vypukla samotná soutěž.

Soutěžilo se s vlastní dýmkou a vlastním dusátkem a tímto tabákem:

Tabák, stejně jako cenu pro vítěze do soutěže za Etrafiku věnoval pan velkotabáčník Michal Hubacz.

Nu a nyní k oněm pekuliárním pravidlům, která na FB všechny tak zajímala. Tak tedy, zvláštností pravidel této soutěže je možnost vrátit se do soutěže po té co vám dýmka zhasne. Oznámíte, že máte v úmyslu pokračovat, odeberete se ke stolu rozhodčího, vypijete „trestného panáka“ a dostanete jednu sirku na opětovné zapáleni. Za každou takto využitou možnost je vám pak z výsledného času odečteno 10 minut.

Z těchto důvodů není tato soutěž započítávána do série O pohár ADK. Ale legrace to opravdu je veliká.

Po hodině soutěže zůstávalo ve hře 11 soutěžících, z toho 4 díky povolenému dopingu panákem 😀

Výsledky soutěže byly dle očekávání, I. místo Michal Hubacz za Dýmka.net, II. s panákem Lukáš Tingl, také Dýmka.net a III. rovněž s panákem Lojza Pospíšil z pořádajícího Dýmal Klubu Nový Malín.

Parádní výkon předvedla Olga Boucká, Dýmal Klub, která obsadila první místo v kategorii žen.

Mnohé překvapil rázovitý přístup vysoce favorizovaného Martina Pedaina, který celých 8 minut nadával na tabák, který mu očividně a uchuslyšně nechutnal. No a protože má Marťas svou slabou vůli vyvinutou ještě silněji než já – a to už je co říct – zahlásil čas a nacpal si novou dýmku nějakou archivní dobrotou z Emeriky 😀

Budiž však Martinovi ke cti, že se ujal výtvarného ztvárnění rubové strany diplomu pro vítězku ženské kategorie!

Vítězný Michal Hubacz využil práva volby, přenechal krásnou dýmku značky Rattrays druhému v pořadí a sám si odnesl kus nádherné uzené slaniny.

U vědomí dlouhé cesty zpět jsme museli po večeři odjet, ale zábava doprovázená skvělou muzikou pak ještě dlouho pokračovala.

Co dodat, snad jen poděkování Lojzovi a všem přátelům z Dýmal Klubu za naprosto suprovou akci. Díky moc a brzy na shledanou!