Tabacalera Don Esteban

Tabacalera Don Esteban

V krásném údolí Cibao se nachází druhé největší město Dominikánské republiky Santiago de los Cabaleros, ve kterém žije na 1,5. mil obyvatel. Údolí je největším producentem tabáku pro výrobu doutníků. Nachází se zde již 15 let také továrna Don Esteban, kde je ředitelem Oskar Nausch. Právě tato továrna díky své kvalitě vyhrála naše výběrové řízení na produkci soukromé značky doutníků Stanislaw. Díky čtyřleté spolupráci se již doutníky značky Stanislaw prodávají v sedmi zemích Evropy. Firma Mostex import – export se v současné době nachází mezi prvními deseti odběrateli této továrny. Výhodou je, že ředitel Oskar i jeho zástupce jsou oba německého původu a vědí, jak důležité je dodržovat stálou kvalitu výrobků. Tím zajišťují dobrou prodejnost značky Stanislaw.

Při naší poslední návštěvě Dominikánské republiky minulý měsíc jsme byli velice příjemně překvapeni, když nás všech 30 zaměstnanců továrny přivítalo v bílých tričkách s logem dvojplošníku a nápisem „Stanislaw Cigars“, připravených na naši počest. V  továrně pro nás vyrábějí jak řadu klasických doutníků Stanislaw s krycím listem Connecticut, tak i řadu silnějších a kořenitějších doutníků Black Line s tmavým krycím listem. Dále se zde vyrábí doutníky značky Samara, Orient Express a Capadoro.

Jak již bylo předesláno, na kvalitu doutníků se zde pečlivě dbá, a to mimo jiné i pravidelnými kontrolami tahu doutníků před poslední operací – pokrytím vázacím listem nebo používáním kvalitních surovin z firmy Tabacalera Mendez, jejímž majitelem je Siegfried Maruschke, náš dlouholetý přítel, který má krásné vzpomínky na Brno, kde před 45ti lety strávil jako mladý student krásné chvíle s brněnskými děvčaty.

Ředitel Oskar, sám velký milovník doutníků se zaručuje, že kvalita doutníků Stanislaw bude pořád stejná a že do budoucna jistě rozšíří počet kuřáků, kteří si s doutníky Stanislaw budou dělat radost.

Dr. Josef Stanislav, 5.3.2007