Historie dýmek Stanwell

Dýmky Stanwell – Historie

Když kuřáci dýmek mluví o dýmkách, které jsou vždy ty nejlepší, mají krásný kreativní design, který ilustruje dánskou výrobu dýmek, a nabízí tu nejlepší cenu mezi dýmkami, mají na mysli dýmky Stanwell. Zákazníci i ti nejlepší výrobci dýmek z celého světa říkají opakovaně, že Stanwell je nejlepší továrna na výrobu dýmek ve světě. Stanwell se může pochlubit nejmodernější zručností výroby dýmek ve světě a během mnoha let se mohl těšit několika výjimečným vztahům s mnoha legendárními dánskými výrobci dýmek. Stanwell ve skutečnosti zaujímá klíčové postavení v historii světové popularity v Dánsku vyrobených dýmek. Během druhé světové války si nemohli dánští kuřáci kupovat anglické dýmky vyráběné z briárového dřeva, které si tak oblíbili. V roce 1942 začal Paul Nielsen kvůli nedostupnosti anglických dýmek a surového briáru vyrábět dýmky z bukového dřeva. Tyto dýmky byly určené pro dánské zákazníky. V tom čase Paul řídil společnost nazvanou Kyringe, která vyráběla různé produkty ze dřeva.

Na konci války byl briár zase dostupný a tak Nielsen začal dovážet svůj vlastní briár a pustil se do výroby dýmek z tohoto druhu dřeva. Začal tak soutěžit s anglickými manufakturami. Musíte mít na paměti, že v roce 1948 byla Anglie jediným velkým centrem pro výrobu dýmek. Proto Nielsen změnil název svých dýmek z „Nielsen“ na „Stanwell“, což znělo mnohem více jako řádné anglické jméno. Aby ještě více podpořil zdání anglického významu, vytvořil logo, na kterém je kočár tažený koněm Později si také na důkaz své úcty k dýmkám, které vyráběl, změnil příjmení na Stanwell. Stanwellovy vztahy s dánskými výrobci dýmek se vrací k Sixtenu Ivarssonovi, který je považován za tvůrce moderní výroby dánských dýmek. Ivarsson byl pověřený návrhem designu pro Stanwell. V roce 1969 byla továrna přestěhována do města Borup jen proto, aby byl Copenhagen blíže k Ivarssonovi.

Stanwell udělal ve světě dýmek převrat díky své továrně; až do jeho prvního uvedení na trh bylo z Dánska exportováno velmi málo dýmek. Byla to Stanwellova továrna, která začala jako první masově exportovat dánské dýmky a získala si oblibu Američanů a Němců. Dnes vyrábí Stanwell okolo 300 000 dýmek ročně. Stanwell se spoléhá na designy od výborných dánských výrobců dýmek, od Sixtena Ivarssona až po Jesse Chonowitsche, na základě kterých vyrábí stovky různých tvarů. Od té doby, co je většina pískování (sandblasting) pro dánské výrobce dýmek prováděná v továrně Stanwell, je Stanwell známý pro svou dokonalost v této technice, kterou používá mnoho dánských řezbářů, od Poula Winslowa po Jesse ChonowitscheHodně dýmek, které pískují, se potom studují a používají se jako mustr pro Stanwellovy tvary se svolením původních řezbářů. Tento zajímavý a neobvyklý symbiotický vztah dává Stanwellovi možnost nabízet stovky nezvyklých a zajímavých tvarů v přijatelné ceně.

Když se jednou založí nový tvar a ručně se vyřeže, vyrábí se potom opakovaně pomocí soustruhu. Všechny další procesy (od konečného pískování a aplikace vosku na závěr) jsou dělané ručně, i když následují výchozí tvar dýmky, který je vytvořen strojem. Celý proces výroby dýmky Stanwell se skládá zhruba ze 120 manuálních kroků. Továrna Stanwell má nepochybně nejefektivnější postup výroby dýmek na světě. Je to účinnost a efektivita, která dělá ze Stanwella tak pozoruhodně cenově konkurenceschopný podnik, který je navíc schopen nabídnout kousky s lepší kvalitou než jakou nabízí jiné větší továrny.

Pro Stanwell je a odjakživa byl hlavní cíl produkovat vysoce kvalitní dýmky za cenu, kterou si může dovolit většina lidí. Tento cíl plní výborně. Za stejné peníze nabízí pravděpodobně více dýmek než jakákoliv jiná manufaktura v tom stejném cenovém rozmezí. Dýmky Stanwell poskytují výjimečnou kvalitu za pozoruhodně dostupnou cenu. Dnes se zdá, že existuje jen málo možností volby mezi dýmkami s nízkou cenou a velmi nízkou kvalitou a dýmkami, které jsou ručně vyráběné a stojí stovky dolarů. Stanwell dokáže vyplnit tuto mezeru tím, že nabízí dýmky, které mají kvalitu blízkou ručně vyráběným dýmkám, ale stojí jen o trochu víc než základní dýmky.

Dýmky Stanwell jsou nezbytné pro jakoukoliv sbírku dýmek. Jméno Stanwell je základním kamenem dánské výroby dýmek. Když budete vlastnit dýmku Stanwell, nebudete si užívat jen nádherně vypadající stylovou dýmku za výbornou cenu, ale budete i vlastnit kus historie výroby dýmek.