Dýmkové tabáky Mac Baren

Dýmkové tabáky Mac Baren patří zajisté mezi ty nejlepší dýmkové směsi. O jejich kvalitě svědčí i fakt, že každoročně se ho prodá na 300 tun, přestože poptávka po dýmkovém tabáku neustále klesá. Dánové si zkrátka potrpí na kvalitní dýmkové směsi. Mac Baren je dnes jednou z mála tabákových společností, která není součástí nadnárodních monopolů, ale je rodinnou firmou. Dnes je to již čtvrtá generace majitelů (Henrik Halberg), která se zabývá především dýmkovým tabákem. Tabákové výrobky zde začali vyrábět roku 1887. V současnosti firma Mac Baren zaměstnává více než sto pracovníků a její vlastní roční produkce činila v loňském roce úctyhodných tři sta tun tabáku. U Mac Barenů dbají na vysokou kvalitu svých tabáků. V portfoliu stále převládají klasické dýmkové směsi spíše přírodního typu, i když celosvětově se kuřáci přiklánějí k těm aromatičtějším směsím. Každý pravověrný kuřák dýmky vám řekne, že tabáky od Mac Barenů, to je sázka na jistotu. Protože co do kvality, se jim málokteré dýmkové směsi vyrovnají.
Pojďme se podívat na tabáky, které jsou právě čerstvou novinkou na trhu ve srovnání s loňskou novinkou. Letošní novinka řada Velvet bude patřit mezi spíše ty luxusnější dýmkové směsi, která určitě udělá řadě dýmkařů radost. Kvalita tohoto tabáku je vynikající, nicméně si za ni budeme muset připlatit. Oproti tomu jsme si vybrali dva tabáky z loňských novinek, které patří spíše k těm standardním ale opět skvělým směsím, určeným spíše pro každodenní kouření. Loňskou novinkou byla řada čtyř tabákových směsí typu mixture, která opět svým názvem odkazuje na sedmero moří -7Seas. Na obalu je viditelná plachetnice, která brázdí již v názvu zmiňovaných sedm moří. My jsme vybrali dva zástupce této řady, ke kterým letos přišel ještě 7Seas Cherry Blend, který doplnil řadu na 4 druhy. Regular, Royal, Gold a Cherry.
Necháme se tedy překvapit, která tabáková směs zaujme v budoucnu více a která méně. Každopádně se můžete těšit na ochutnávání vynikajících novinek.


7Seas Regular Blend 40g
obsahuje černý, dvakrát fermentovaný Cavendish a světle hnědý Burley. Pro snadné plnění a optimální prohořívání je tabák nařezaný do kyprých plátků, které zajišťují chladný kouř. Regular je příjemný a jemný tabák k lehkému kouření přes den. Velmi dobře hoří a snadno se plní a zapaluje. Příjemná směs na oddechnutí. Opět další mac barenovská plná směs, která je dobrá až do samotného konce. Na počátku je vždy takové napětí, co mi ta konkrétní směs přinese. Teprve na konci kouření si vlastně člověk uvědomí, že toto je opravdu kvalitní dýmková směs.
Síla: 3
Aroma: 1
Provonění místnosti: 1

7Seas Royal Blend 40g
je směsí černého, dvakrát fermentovaného Cavendishe a zlaté Virginie. Velmi dobře hoří. Pro snadné plnění a optimální prohořívání je tabák nařezaný do kyprých plátků, které zajišťují chladný kouř. Je to výborně namixovaný tabák. Chuťově je delší a je lehčí. Kdo má rád Mac Baren Mixture, ten bude touto směsí nadšený. Je o malinko jemnější než Mixure. Určitě se hodí na každodenní kouření. Pro všechny, kterým chutnají přírodnější, typické mac barenovské tabáky. Rozhodně je plnohodnotný člen do portfolia kvalitních mac barenovských směsí.
Síla: 2
Aroma: 1
Provonění místnosti: 1

Velvet Green 40g
Velvet evokuje výjimečnost…A toto je opravdu výjimečný tabák. Je vyroben pouze z virginských tabáků, které jsou však díky unikátní technologii dvakrát fermentovány.
Strašně zajímavý, právě tou fermentací, opticky se díváte na černý tabák. Má široký řez a proto velmi dobře se zapaluje a hoří. Dokonalé chuťové vyvážení. Má obsahovat čokoládu, ovšem tu jsem tam nikde necítil. Ale je fantasticky fermentovaný. Kvalitou té fermentace se člověk do toho musí vkouřit. Nejprve opět to očekávání, objevování nových chutí, ale pak, potom člověk pochopí, že to je ono. Krásně udělaný tabák. Dobrodružná záležitost v tom nejlepším slova smyslu. Dokonce je plný jemný a silný. Tabák s vizí…
Síla: 2
Aroma: 2
Provonění místnosti: 2

Velvet Red 40g
Velvet evokuje výjimečnost…A toto je opravdu výjimečný tabák. Je vyroben pouze z virginských tabáků, které jsou však díky unikátní technologii dvakrát fermentovány.
V podstatě bych napsal to stejné jako u Greenu, ale jen zde má být příchuť citrusových plodů, tak tu jsem taky moc nepostřehl, nicméně je to opět vynikající tabák.
Má široký řez a proto velmi dobře se zapaluje a hoří. Dokonalé chuťové vyvážení.. Opět fantastická fermentace. Už jsem totiž očekával kvalitu, stejnou jako u Greenu. Jsou tam jen malé nuance, které se liší. Oba dva jsou vysoce kvalitní. Krásně udělaný tabák. Dobrodružná záležitost v tom nejlepším slova smyslu. Až do úplného konce je plný, jemný a silný. Tabák s vizí…
Síla: 2
Aroma: 2
Provonění místnosti: 2