Třebíčské kouření po 27.

Musím se Ti, milý čtenáři přiznat, že jsem jel letos do Třebíče s poněkud smíšenými pocity. Na jednu stranu jsem se do Třebíče velmi těšil protože mám tuto soutěž rád. Na druhou stranu hrozilo, že by se tato soutěž, tak jak ji známe, mohla konat naposledy.

Po velmi pohodové cestě, bez mlhy a deště, nás přivítaly důvěrně známé prostory Třebíčského Zámku a Muzea vysočiny.

Po výročním zasedání presidia Asociace dýmkařských klubů České republiky jsme se dozvěděli hnedle dvě radostné zprávy. Jednak, že je letos přihlášeno 76 účastníků ze tří zemí (CZ, SK, AT) a dvaceti klubů. Druhak, že příští, tedy 28. Třebíčské kouření se bude konat opět zde a to 9.11.2024. Velké díky řediteli Muzea Vysočiny panu Ing. Michalu Zábršovi a Jakubovi Rolčíkovi za ADKČR

Po chutném obědě byla zahájena oficiální část programu.

Za pořádající klub Podskalák Třebíč a Muzeum Vysočiny přivítal účastníky Jaroslav Martínek. Za ADKČR její prezident Jakub Rolčík a viceprezident Josef Stanislav. Pan Dr. Stanislav, ve své funkci jako zástupce hlavního sponzora, společnosti Mostex Group také před-pokřtil společně se členy Valašského Fajfklubu nové tabáky Valašského Fajfklubu, aka nástupce legendárního  Flying Finger. Tyto se objeví na pultech dobře vedených obchodů dýmkařskými potřebami snad v1Q 2024. Ne, milý čtenáři, nešálí Tě zrak. Jednalo se skutečně o před-křest, neb se křtilo v Třebíči a třebíčskou Whisky. Ten skutečný křest proběhne v rámci soutěže O starostovu fajfku 2024 ve Valašském Meziříčí za použití jediné legitimní materie, t.j. Valašské slivovice.

Pak už začala samotná soutěž. Kouřilo se z dýmky vlastního výběru, soutěžní tabák, Rattrays Old Gowrie byl v perfektní kondici a tak se všem bafalo velmi dobře a časy byly velmi pěkné.

Po zakončení soutěže byly vyhlášeny výsledky soutěže o Pohár ADK 2022-2023.

III.
Lojza Pospíšil, Dýmal Klub Nový Malín

Pak byly vyhlášeny výsledky 27. Třebíčského kouření

Nakonec, jak velí nejen tradice, ale i dobrý mrav, je třeba poděkovat přátelům z pořádajícího klubu Podskalák Třebíč, Muzeu Vysočiny a sponzorům. Všem vystavovatelům a účastníkům za skvělou atmosféru a vynikající soutěž.

Foto kredit: Mirek Blizňák, Franta Brož, Vasil Chymčák, Zdeňka Pšeničková a Holysák